Foto: Ilustracija
Na području Policijske postaje Pula, u utorak, 6. kolovoza, u dva slučaja nepoznati počinitelji iskoristili su gužvu i vlasnike oštetili za nekoliko tisuća kuna.
Prvi je zabilježen na gradskoj tržnici u Puli, gdje je maloljetnom državljaninu Nizozemske iz džepa hlača nepoznati počinitelj otuđio mobitel.
Istog je dana, za vrijeme vožnje u gradskom autobusu, 61-godišnjakinji iz Pule, iz torbe koju je držala na ramenu ukraden novčanik s dokumentima i novcem.
Kako bi se izbjegli ovakvi i slični događaji, skrećemo pozornost građana na činjenicu da uz novčanik, sve vrijedne stvari koje se nose u džepu, torbi, ruksaku ili vrećici, mogu biti metom vještih kradljivaca. Dovoljna je mala nepažnja da netko postane žrtvom džepne krađe, a kada se to primijeti, počinitelj se nalazi već daleko.
Najčešće se džepne krađe događaju na mjestima gdje se kreće veći broj ljudi pa tako kradljivci koriste gužve u javnom prijevozu, u ugostiteljskim objektima, čekaonicama, zdravstvenim ustanovama, na tržnicama, raznim javnim okupljanjima, plažama i drugim ''prometnim'' mjestima. Počinitelji mogu biti i žene i muškarci, starije i mlađe osobe, a uglavnom rade u skupinama – jedna osoba odvlači pozornost, dok druga zavlači ruku u džep ili torbicu i izvlači novčanik te ga predaje trećoj osobi, koja potom nestaje u gužvi.
Ako ste pokradeni, pretražite najbližu okolicu jer možda pronađete svoj novčanik te ga spremite u vrećicu i predajte policiji, obzirom da postoji mogućnost otkrivanja korisnih tragova.