Foto: PU osječko-baranjska
Policijski službenici Postaje granične policije Beli Manastir, u srijedu, 25. rujna, primili su u cjelodnevni posjet učenike 4. razreda OŠ „Dr. Franjo Tuđman“ iz Belog Manastira.
Posjet je organiziran u povodu nastavne teme koja se obrađuje u 4. razredu osnovne škole. Riječ je o upoznavanju s umjetnim i prirodnim granicama Republike Hrvatske. Također, povodom predstojećeg Dana policije, kroz otvorena vrata htjelo se približiti rad i ulogu granične policije. Organizirana je radionica na kojoj su učenici upoznati s tehnikom, oružjem i opremom koje koristi policija u svom radu. U dvorištu policijske postaje prezentirana su policijska vozila i oprema za nadzor granice te su upriličene vježbe sa službenim zaštitno-tragačkim psom za nadzor granice. Organiziran je i obilazak graničnih prijelaza Duboševica i Batina, gdje je prikazan način rada i uloga granične policije. Učenici su obišli i same granične crte, gdje su vidjeli razliku između prirodnih i umjetnih granica.
Na kraju cjelodnevnog druženja policijski službenici PGP Beli Manastir organizirali su manji domjenak, gdje su se učenici mogli okrijepiti uz sokove i slatkiše.
Na druženju sa školarcima sudjelovala su i dva kontakt policijska službenika iz PP Beli Manastir, ispred Ureda načelnika, Odsjeka za prevenciju. Djeci su davali savjete vezane za vlastitu sigurnost te su im podijelili i prigodne letke "Moj podsjetnik".