Tijekom prošle godine provedene su aktivnosti u skladu s utvrđenim strateškim ciljevima
FOTO: YouTube Vlada RH
Danas je održana
171. sjednica Vlade Republike Hrvatske, na kojoj je državna tajnica u Ministarstvu unutarnjih poslova, Irena Petrijevčanin, predstavila XX. Izvješće o provedbi strategije integriranog upravljanja granicom Republike Hrvatske za 2025. godinu.
Državna tajnica Petrijevčanin izvijestila je da su tijekom prošle godine provedene aktivnosti u skladu s utvrđenim strateškim ciljevima.
Ministarstvo unutarnjih poslova uložilo je značajna sredstva za jačanje kapaciteta zaštite vanjske granice Europske unije, od čega je za nabavu specijalizirane opreme za nadzor i zaštitu granice državna tajnica izdvojila nabavu 467 vozila i 44 bespilotne letjelice.
Također su nadograđena sva aplikativna rješenja, IT sustavi i oprema u svrhu učinkovitijeg provođenja graničnog nadzora te su također educirani i policijski službenici.
Prošle godine je bilo i pet akcija traganja i spašavanja na moru sa specijaliziranim plovilima i helikopterima.
Zaključno je istaknula da su sve aktivnosti bile usmjerene na jačanje operativnih i kadrovskih kapaciteta za nadzor državne granice uz korištenje sredstava Europske unije te podsjetila da je 12. listopada 2025. godine
započela postupna primjena Entry-Exit sustava na svim međunarodnim graničnim prijelazima, a od 10. travnja je u punoj primjeni. Hrvatska je među vodećim državama po broju unosa u Entry-Exit sustav.
Vlada Republike Hrvatske donijela je Zaključak kojim je prihvatila navedeno Izvješće.
Pisane vijesti |
Odluke i sjednice Vlade