Naši će se predstavnici natjecati u boksu, judu, tenisu, desetoboju, atletici i gađanju pištoljem. „Očekujemo da ćemo se kući vratiti sa medaljama iz svake natjecateljske discipline“ – optimistično je najavio voditelj ekipe, Vlado Dominić.
Ovogodišnje natjecanje organizira australska policija, a sudjelovanje hrvatskih policajaca na svjetskim igrama inicirala je hrvatska podružnica IPA-e (Svjetske udruge policajaca). Hrvatski su policajci do sada sudjelovali na Igrama 1995. godine u Melbourneu, 1997. g. u Calgaryu, 1999. g. u Stockoholmu, 2001. g. u Indianapolisu, te u Barceloni 2003 g. Na navedenim natjecanjima osvojili su više zlatnih, srebrnih i brončanih odličja, te tako sa proporcionalno malim brojem sudionika i više nego dostojno predstavili hrvatsku policiju, državu i hrvatsko ime.
„Dvanaestorici vatrenih“ pridružit će se još dva natjecatelja iz Dubrovnika, dok će ih u Adelaidu dočekati dva policajca sportaša koji su otputovali u nedjelju, 11. ožujka.
Sretno plavi!!