Kako smo već pisali, tema ovogodišnje vježbe je provođenje obuke Interventnih jedinica policije prema aktualnim temama iz prakse, a vježba se sastojala od pet radnih točaka: intervencije i taktika izvlačenja pojedinaca iz mase, pružanje pomoći-asistencije, tehnike savladavanja prepreka, tehnika i taktika zaustavljanja vozila i AMOK (rješavanje izvanrednih kriznih situacija).
Tako su interventni policajci u točci Intervencija i taktika izvlačenja pojedinaca iz mase prikazali svoje djelovanje u sprečavanju sukoba navijača, presijecanja i razdvajanja mase te zadržavanja mase na određenom prostoru i izvlačenje pojedinaca. Nadalje, u drugoj točci simulirali su pružanje pomoći i asistenciju pri iseljenju iz obiteljske kuće temeljem sudskog naloga. U tehnici svladavanja prepreka prezentirali su spuštanje pomoću užeta s vrha zgrade i upad u objekt kroz prozor, otvaranje vrata pomoću rezača, ulazak i osiguranje prostorije te spuštanje pomoću užeta u parovima, prilaz i otvaranje vrata uz pomoć uređaja za nasilno otvaranje. Tehnikom i taktikom zaustavljanja vozila prikazali su kako vrše nadzor sudionika u prometu, te situacije bijega s mjesta prometne nezgode i nezakonit prelazak državne granice vozilom, kao i potragu za vozilom i osobama koje su izvršile kazneno djelo razbojništva. U posljednjoj točci AMOK prezentirali su svoje djelovanje pri lišavanju slobode zabarikadirane osobe sa psihičkim poremećajem, situaciju u kojoj osoba prijeti vatrenim oružjem i pokušaj ubojstva u studentskom domu, te na kraju, slučaj razbojništva u banci s prijetnjom ubojstva.
Ciljevi navedene vježbe su: provjera obučenosti i taktičke osposobljenosti pripadnika Interventnih jedinica policije, podizanje nivoa znanja i obučenosti policijskih službenika, provjera taktičke intervencijske mogućnosti jedinica po aktualnim točkama rada, provjera funkcionalnosti i svrhovitosti tehničke opreme i sredstava u otežanim radnim uvjetima, provjera uspješnosti i kvalitete prenošenja znanja instruktora obuke policijskim službenicima, te uvježbavanje procjene situacije, donošenje odluke i izdavanje zapovijedi u taktičkim formacijama (grupa, odjeljenje, vod).
Po završetku navedene vježbe, ravnatelj policije, Marijan Benko ocijenio je vježbu vrlo uspješnom, a svoje zadovoljstvo odrađenom vježbom i spremnošću Interventnih jedinica policije MUP-a RH iskazao je i njemački predstavnik Ministarstva unutarnjih poslova Savezne Republike Njemačke, Peter Wempe.