Marija Kosi - prvakinja u Europe u savate boksu

Policijska službenica Marija Kosi 11. prosinca na Europskom prvenstvu u savate boksu osvojila je naslov seniorske prvakinje u kategoriji do 60 kilograma

Načelnik Policijske uprave varaždinske Rade Sitar, zajedno sa svojim zamjenikom Sinišom Brkinjačem i zapovjednikom Interventne jedinice policije PU varaždinske Daliborom Božićem, u utorak 14. prosinca upriličio je prijem za Mariju Kosi, policijsku službenicu – vježbenicu u Interventnoj jedinici policije.

Naime, Marija je u subotu, 11. prosinca u francuskom gradu Carcassoneu na Europskom prvenstvu u savate boksu, u disciplini combat, osvojila naslov seniorske prvakinje u kategoriji do 60 kilograma, pobijedivši u finalnom dvoboju predstavnicu Francuske, inače također policajku u francuskoj policiji. Ovaj je uspjeh tim značajniji, što je Marija bila ozlijeđena, tako da je mislila da će morati propustiti ovo prvenstvo i zapravo počela trenirati tek dva tjedna prije nastupa.

Također je za istaknuti da je tog dana prije finalne borbe, imala pet dvoboja, te da je finalni meč bio težak i neizvjestan, ali je u četiri runde od po dvije minute, boljom fizičkom spremnošću i tehnikom, uspjela pobijediti na bodove.

Cijelu vijest pročitajte na stranicama PU varaždinske.