- Objavljeno: 02.02.2010.
Najava: Zatvaranje projekta “Razvijanje spremnosti za primjenu SIS II”
Opća svrha ovog projekta je pružanje pomoći Hrvatskoj u razvoju određenih administrativnih, pravnih i tehničkih zahtjeva neophodnih za članstvo u schengenskom prostoru koji će, nakon pridruživanja
Okončanje projekta “Razvijanje spremnosti za primjenu SIS II” bit će obilježeno službenom svečanošću zatvaranja koja će se održati u četvrtak, 4. veljače 2010. s početkom u 11.00 sati u amfiteatru Ravnateljstva policije, Ilica 335 u Zagrebu.
Tim povodom okupljenim uzvanicima ovog događanja obratit će se Ivica Buconjić, državni tajnik Ministarstva unutarnjih poslova RH, Paolo Berizzi, šef Operativnog odjela Delegacije EU u RH, predstavnici konzultantskog projektnog tima Gábor Markovits, direktor projekta i Klára Ámon, voditeljica tima te predstavnica korisnika Ministarstva unutarnjih poslova RH Dubravka Hölbling, voditeljica projekta.
Primarni partneri ovog projekta bili su: Ravnateljstvo policije, Uprava za europske integracije i međunarodne odnose, Uprava za posebne poslove i Uprava za razvoj, opremanje i potporu Ministarstva unutarnjih poslova RH kao i sva hrvatska nadležna tijela koja će imati pristup SIS II podacima, a to se ponajprije odnosi na sudove, urede državnog odvjetništva, Upravu za konzularne poslove Ministarstva vanjskih poslova i europskih integracija, Carinsku upravu Ministarstva financija, Sigurnosno obavještajnu agenciju i Agenciju za zaštitu podataka.
Projekt je provodio konzorcijkojeg čine AAM Management Information Consulting Ltd. (voditelj konzorcija) i IDOM 2000 Consultancy Ltd., vodeće mađarske konzultantske tvrtke, s velikim iskustvom u vezi Schengena i srodne tematike, koje su bile uključene, kao konzultanti, u mađarsko pridruživanje SIS-u.
Opća svrha ovog projekta je pružanje pomoći Hrvatskoj u razvoju određenih administrativnih, pravnih i tehničkih zahtjeva neophodnih za članstvo u schengenskom prostoru koji će, nakon pridruživanja Hrvatske Europskoj uniji, omogućiti hrvatskim državljanima i državljanima schengenskog prostora slobodno kretanje između Hrvatske i drugih država članica schengenskog prostora. U isto vrijeme projekt će pomoći tijelima provedbe zakona ostvarenje bolje suradnje u borbi protiv međunarodnog kriminala te pridonijeti poboljšanju sigurnosti u EU. Projekt je financirala Europska komisija u vrijednosti od 517 000 eura.