- Objavljeno: 26.03.2010.
Prijevare u Zadru i Trogiru
Jučer u Velebitskoj ulici u Zadru 73-godišnjaka su zaustavila dvojica nepoznatih muškaraca. Rekli su mu kako su imali prometnu nesreću, a da suprugu jednog od njih ne žele zadržati u bolnici ako im ne plate pet tisuća eura
Foto: ilustracijaJučer, 25. ožujka oko 16.30 sati, u Velebitskoj ulici u Zadru 73-godišnjaka su zaustavila dvojica nepoznatih muškaraca, od kojih se jedan predstavio kao strani državljanin. Rekli su mu kako su imali prometnu nesreću, a da suprugu jednog od njih ne žele zadržati u bolnici ako im ne plate pet tisuća eura. Zamolili su ga da im posudi dio novca za liječenje, a kao osiguranje da će mu novac vratiti, ostavili su mu sat za koji su tvrdili da je zlatan i da vrijedi više tisuća eura.U tijeku je traganje za nepoznatim počiniteljima.
Sedamdesettrogodišnjak je potom je otišao na banku i podigao novac te im je predao nekoliko tisuća kuna. Nažalost, tek je kasnije shvatio kako sat nije zlatan i da je prevaren pa je obavijestio policiju.
Istoga dana oko 12.30 sati na širem trogirskom području zasad nepoznata mlađa ženska osoba došla je kod 84-godišnjaka. Iskoristivši bolest i starosnu dob oštećenog, ponudila mu je da će mu nabaviti odgovarajući lijek zatraživši od njega novac. Nakon što je dobila novac, udaljila se u nepoznatom pravcu. Zbog osnovane sumnje da je počinila kazneno djelo prijevare, policija traga za počiniteljicom.