Rezultati akcije „Mir i dobro“ (15. – 26. prosinca)

U sklopu akcije „Mir i dobro“ sve policijske uprave, u razdoblju od 15. do 26. prosinca 2008. godine, na svom su području provele niz zadaća preventivnog djelovanja u svrhu održavanja povoljnog stanja javnog reda i mira te opće sigurnosti svih građana.

U navedenom razdoblju policijski službenici izuzeli su 43 komada oružja, 4 519 komada streljiva, 1,4 kilograma eksploziva, 27 komada eksplozivnih sredstava (bombe i drugo) i 43 546 komada pirotehničke galanterije. Zabilježeno je jedno propucavanje obiteljske kuće, a prilikom uporabe ubojitih sredstava, na sreću, nisu zabilježeni slučajevi smrtno stradalih i teško ozlijeđenih osoba. Lakše tjelesne ozljede zadobilo je sedam osoba.

Nadalje, policijski službenici su temeljem raspisanih tjeralica uhitili 213 osoba, dok su evidentirana sveukupno 1 403 kaznena djela i 783 prekršaja. Prilikom nadzora državne granice zapriječen je ulazak za 634 osobe, zabilježeno je 46 povreda državne granice, te je otkazan boravak 19 stranih državljana.

Akcija „Mir i dobro“ nastavlja se do 7. siječnja 2009. godine, a Ministarstvo unutarnjih poslova RH još jednom apelira na sve građane da nadolazeće dane slavlja provedu u što mirnijem okruženju, bez pirotehnike i drugih eksplozivnih i ubojitih sredstava, jer blagdani se mogu proslaviti i drukčije – ljepše, ugodnije i svečanije! Također apeliramo i na roditelje da budu odgovorni, da ne podcjenjuju zainteresiranost djece za oružje ili eksplozivna sredstva, odnosno da obvezno djecu pouče o načinu rukovanja i mogućim posljedicama, kojih je i ranjavanje sastavni dio.



Stranica