Zaplijenjeno 96 kilograma hašiša

Slika topvijesti/godina_2009/ozujak/vukovar_droga.jpg
Policijski službenici PU vukovarsko-srijemske na međunarodnom cestovnom graničnom prijelazu Bajakovo, u nedjelju, 1. ožujka, u 13.30 sati kontrolirali su osobno vozilo marke peugeot, nizozemskih nacionalnih oznaka, kojim je upravljao 42-godišnji nizozemski državljanin.

Prilikom pregleda osobnog vozila u kliznim su vratima uočili paketiće umotane u srebrnu foliju, koji su oblikom nalikovali na pakete ispunjene opojnom drogom. Tada su, osim policijskih službenika, angažirani i djelatnici carine s uređajem endoskop te su sumnje policije kako je riječ o paketićima karakterističnim za pakovanje opojne droge potvrđene. Temeljem naloga Županijskog suda u Vukovaru pretraženo je osobno vozilo pa je ispod tapacirunga u unutrašnjosti vozila, u filteru zraka i spremniku za prtljagu na krovu vozila pronađeno 377 paketa hašiša, sveukupne mase 96,344 kilograma.

Zbog postojanja osnovane sumnje u počinjenje kaznenog djela zlouporabe opojnih droga uhićene su četiri osobe, odnosno, dva državljana Nizozemske (oba 1967. godište) i dva državljana Njemačke (1970. i 1976. godište), a sve su osobe porijeklom Libanonci.

Uhićenici su dovedeni u prostorije PU vukovarsko-srijemske, gdje se u suradnji s Uredom za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta provodi kriminalistička obrada.



Stranica