Nedozvoljena trgovina cigaretama

Vizualnim pregledom vozila ispod stražnjeg sjedala policijski službenici uočili su kutiju cigareta te posumnjali kako navedeni u vozilu krijumčari cigarete, a muškarac ih je potom pokušao podmititi, nudeći im strani novac. Uhićen je i priveden na Odjel organiziranog kriminaliteta na daljnju kriminalističku obradu.

Službenici prometne policije na državnoj cesti D1 kod Klisa u utorak, 19. svibnja, zaustavili su osobni automobil marke mercedes, BiH registracijskih oznaka, kojim je upravljao 50-godišnji muškarac. Vizualnim pregledom vozila ispod stražnjeg sjedala policijski službenici uočili su kutiju cigareta te posumnjali kako navedeni u vozilu krijumčari cigarete, a muškarac ih je potom pokušao podmititi, nudeći im strani novac. Uhićen je i priveden na Odjel organiziranog kriminaliteta na daljnju kriminalističku obradu.
Temeljem naloga izvršena je pretraga pedesetogodišnjaka te je pronađeno 410 eura, a u vozilu je pronađeno i 2 100 kutija raznih cigareta.

Zbog osnovane sumnje da je počinio kazneno djelo nedozvoljene trgovine i izbjegavanja carinskog nadzora te davanja mita, nakon obrade muškarac je priveden Istražnom sucu Županijskog suda.



Stranica