- Objavljeno: 07.08.2007.
Od 1. lipnja do 6. kolovoza: 792 požara u priobalju
Na priobalnom području Republike Hrvatske u razdoblju od 1. lipnja do 6. kolovoza u 792 požara na otvorenom prostoru opožareno je više od 9. 470 hektara. Pri tome je u 46 šumskih požara opožareno više od 1. 270 hektara šume.
Na priobalnom području Republike Hrvatske u razdoblju od 1. lipnja do 6. kolovoza u 792 požara na otvorenom prostoru opožareno je više od 9. 470 hektara. Pri tome je u 46 šumskih požara opožareno više od 1. 270 hektara šume.Najviše požara buknulo je na otvorenom prostoru Šibensko- kninske županije ( 192 ), Splitsko – dalmatinske županije ( 177 ), Zadarske županije ( 165) i Istarske županije ( 136 ). U navedenome razdoblju na području Dubrovačko – neretvanske županije planulo je 56 požara, a na području Ličko – senjske županije 34 požara te Primorsko – goranske 32 požara. Dva su se požara proširila s pograničnih područja Bosne i Hercegovine na teritorij Republike Hrvatske.
Policija je u naznačenome razdoblju podnijela ukupno 73 prekršajne prijave te 18 kaznenih prijava protiv poznatoga počinitelj i 5 kaznenih prijave protiv nepoznatoga počinitelja.