Vojni ordinarij čestitao brončanim nogometašima svijeta

Slika topvijesti/studeni/voj-ordina-nogomet.jpg

Povodom osvajanja trećeg mjesta na Svjetskom prvenstvu u malom nogometu „Policija svijeta“, koje se održalo ove godine u Amsterdamu, vojni ordinarij biskup mons. Juraj Jezerinac primio je danas, 30. studenoga, članove nogometne reprezentacije MUP-a.

Povodom osvajanja trećeg mjesta na Svjetskom prvenstvu u malom nogometu  „Policija svijeta“, koje se održalo ove godine u Amsterdamu, vojni ordinarij biskup mons. Juraj Jezerinac primio je danas, 30. studenoga, članove nogometne reprezentacije MUP-a. Čestitavši im na visokom plasmanu, Jezerinac je poručio kako mu je drago zbog tog velikog uspjeha te istaknuo da je to njihova, ali i pobjeda za Hrvatsku, jer nije mala stvar biti treći na svijetu.

Rekao je i da se ništa veliko ne postiže bez napora, bez žrtve, što su i brončani reprezentativci pokazali svojim prethodnim vježbama koje su urodile plodom. Mons. Jezerinac posebne je čestitke uputio vrataru naše reprezentacije Mladenu Knezoviću, koji je, braneći na 14. turnira, na njih 11. proglašen najboljim vratarom.

U ime reprezentacije MUP-a, na čestitkama je zahvalio član Miro Jukić, naglasivši kako se do uspjeha dolazi samo upornim radom. Pojasnio je i da članovi reprezentacije dolaze iz policijskih uprava diljem Hrvatske, što dovoljno govori o načinu i mogućnosti dogovaranja i realiziranja zajedničkih treninga s obzirom na način rada policajaca, odnosno rad u smjenama. „Naša će reprezentacija i dalje nastojati osvajati turnire i ostvariti još dobrih rezultata“, kazao je naposljetku Jukić.

Nakon primljene čestitke, malonogometna je ekipa uručila prigodne darove reprezentacije mons. Jezerincu, koji je svim članovima darovao novu monografiju Vojnog ordinarijata.

 
Inače, reprezentacija MUP-a je na brojnim natjecanjima u posljednjih 10 godina osvojila 64. turnira.
 


Stranica